Biz

Kimiz?

Çakmak İnşaat A.Ş. kurucumuz İsmail ÇAKMAK tarafından 1987 yılında İstanbul’da kurulmuştur. Kurulduğu günden bugüne inşaat sektöründe ağırlıklı olarak taahhüt işlerinde yer almıştır.

Bayındırlık Bakanlığı, Özel İdare, Valilik ve Belediye ihalelerinde bulunmuş olup, almış olduğu taahhüt işlerini eksiksiz ve zamanından önce bitirmeyi, çalıştığı kurum ve kuruluşların etik değerlerine ve yasalarına bağlı kalmayı ilke edinmiştir.

Şirketimiz 2004 yılından bu yana değişen ve gelişen müşteri beklentilerini de göz önünde bulundurarak ürün ve kaliteden taviz vermeden konut sektöründe de faaliyet göstermektedir.

2005 yılında İzmir Karşıyaka semtinde İzmir şubemizi faaliyete geçirerek tecrübemizi ve kalitemizi İzmir'deki konut projelerinde sürdürmeye devam etmekteyiz.

Çakmak İnşaat A.Ş. olarak biz, değer katarak inşa ettiğimiz yapılarımıza her geçen gün bir yenisini ekleyerek, kalite ve insan odaklı yapılar üretme anlayışımızı İstanbul ve İzmir'de yaymaya devam etmekteyiz.

Yerbilim

Madencilik

Çakmak İnşaat A.Ş.’nin yanı sıra madencilik sektöründe faaliyet gösteren şirketimiz Yerbilim Madencilik ile mermer ve bor madeni işletmeciliği yapmakta olup, yıllardır sürdürdüğümüz titiz ve kaliteli çalışma prensibini madencilik sektöründe de temel alıyoruz. 


Günümüzün en önemli kavramları olan sürdürülebilirlik, verimlilik ve iş güvenliği konularını büyük bir ciddiyetle ele alarak oluşturduğumuz politikamız ve çevreye duyduğumuz saygı ile madencilik çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

 

http://yerbilimmadencilik.com.tr/

İstanbul’da Enerji Kimlik Belgesi

(EKB) Vermeye Yetkili Tek Kuruluş

Çakmak İnşaat ve Farklı Mühendislik iş ortaklığı ile baştan sona uluslararası standartlara uygun tasarım, mimari ve denetim.

Yeni Binalar: Enerji Kimlik Belgesi alabilmek için, EKB düzenleme yetkisi bulunan meslek odalarından alınmış Serbest Müşavir Mühendis Belgesi’ne sahip olan mühendislik bürolarına başvurulması gerekmektedir. Farklı Mühendislik, Makine Mühendisleri Odasından ve Elektrik Mühendisleri Odasından tescilli SMM yetkisine sahip bir kuruluş olarak, yeni binalarda Enerji Kimlik Belgesi çalışması yapmaya tam yetkili şirkettir ve Çakmak İnşaat A.Ş. iş ortaklığı ile çalışmalarını ortak yürütmektedir.

Yetkiliyiz: T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından bina sektöründe yetkilendirilmiş
 Enerji Verimliliği Danışmanlığı firmasıyız.

İddalıyız:

Uzman ve deneyimli kadrosuyla, ilgili mevzuat doğrultusunda, mevcut yapılarda enerji tüketen sistemler ile ilgili ölçüm, analiz ve danışmanlık hizmetinin yanı sıra enerjiyi verimli kullanan çevre dostu yapıların projelerinde bizim imzamız var.

Deneyimliyiz: Türkiye genelinde birbirinden prestijli birçok Enerji Verimliliği projesine imzamızı atmaya devam ediyoruz.