Neler

Yapıyoruz?

Çakmak İnşaat; eğitim yapıları, konutlar, villalar, ofis ve iş merkezleri, restorasyon, kentsel dönüşüm projeleri ve taahhüt işleri ile İstanbul ve İzmir’de kaliteli, güvenilir ve yaşamınıza değer katan yapılar üretiyor.

  • Konut
  • Eğitim Yapıları
  • Ofis
  • İş Merkezi
  • Restorasyon
  • Kentsel Dönüşüm

Kentsel

Dönüşüm.

Kentsel Dönüşümün amacı 6306 sayılı kanunda “afet riski altındaki alanlar ile bu alanlar dışındaki riskli yapıların bulunduğu arsa ve arazilerde, fen ve sanat norm ve standartlarına uygun, sağlıklı ve güvenli yaşama çevrelerini teşkil etmek üzere iyileştirme, tasfiye ve yenilemelere dair usul ve esasları belirlemek” olarak tanımlanmıştır.

Projelendirme, yapım tekniği, malzeme açısından ekonomik ömrünü tamamlamış olan yapıların riskli yapılar olarak tanımlandığını ve ülkemizin etkin bir deprem kuşağı üzerinde yer aldığını düşünürsek daha kaliteli bir hayat sürdürebilmek için kentsel dönüşümün önemini vurgulamış oluruz.

Siz de yaşadığınız binanın risk altında olduğunu düşünüyorsanız, kentsel dönüşüm sürecinin tüm aşamaları hakkında bilgilendirme yapmak ve süreci en profesyonel şekilde yürütmek için sizi ofisimize bekliyoruz.

Sürdürülebilir

Yeşil Binalar.

Yeşil Bina her alanda enerji tasarrufu sağlayan çevreci bina demektir. Binalar, dünyada enerjinin yaklaşık üçte birini kullanmaktadır. Yeşil bina uygulamaları ile enerji tasarrufu, doğayı koruma ve konforlu bir yaşam ortamı hedeflenmektedir. 


Yapının arazi seçim sürecinden başlayarak yaşam döngüsü çerçevesinde değerlendirilip tasarlandığı, bulunduğu tabiata özgü koşullara uygun, enerji ihtiyacında tasarruflu ve yenilenebilir kaynaklara yönelmiş, çevresel etkileri düşük malzemelerin seçildiği, su verimliliği sağlayan çevreci, ekonomik ve sağlıklı binalardır.

Konut

Projeleri.

Çakmak İnşaat; 30 yıllık tecrübesiyle kaliteli, ihtiyaçlarınızı karşılayan ve mutlu yaşam alanları yaratan konutlar üretiyor. 

Gerek kentsel dönüşüm, gerek mevcut arsalarınız üzerinde projelendirme yaparak hayalinizdeki evi, yakından takip ettiği yeni teknolojilerle donatılmış, kaliteli malzeme ve işçilik ile değer katılmış, deprem yönetmeliğine uygun olarak üretilmiş halde ve daima zamanında sunmayı taahhüt ediyor.

Özel Kurumlar

Ve Restorasyon.

Okul, sağlık ocağı, medrese ve çeşitli kurumların taahhüt ve restorasyon çalışmalarını tüm işlerimizde olduğu gibi büyük bir titizlikle yürütüyoruz ve kaliteden hiçbir zaman ödün vermeden proje bitirme tarihinden önce teslim etmek için çalışıyoruz.